Ne zaboravimo mučenike

lis 26, 2015 | Vijesti

Huda-Jama-W-mPomolimo se za mučenike!
 
Prigodom blagdana Svih Svetih i spomendana Vijernih mrtvih upriličili smo u nedjelju iza večernje sv. mise molitve u novoj crkvi film i fotopriloge o stradalnicima zarobljenih nakon Bleiburga. Program je vodio upravo poznati slovenski istražitelj Roman Leljak koji je otkrio masovnu grobnicu (2300 strijeljanih i živih zazidanih!) u rovu rudnika sv. Barbara u Hudoj Jami kod Laškog. Program je bio doista dirljiv.

Nakon probijenog zida i otklanjanjaotklanjanja masovnog šuta i probijanja debelog zida pred očima se pojavila slika strave i užasa: 2300  masakriranih i živih koji su dopuzali do zoda…

Huda-Jama-W

Kosa – pletenice zazidanih djevojaka, djevojčica, žena… u Hudoj Jami (rov. sv. Barbare)

Kosa-djevojaka-i-žena

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...