Anđeli čuvari

lis 2, 2015 | Vijesti

andjUz blagdan Anđela čuvara

Danas (2.) je blagdan Anđela čuvara. U Matejevu Evandjelju (18,10), Isus govori o Andjelima zastitnicima malenih koji na nebesima neprestano gledaju lice Oca Nebeskoga.
Sveti Bernard je  napisao: “Stoga, braco, u Njemu ljubimo srdacno Njegove Anđele kao nase buduće subaštinike, a sada od Oca postavljene upravnike i skrbnike……”
“Anđeli su svjetla zapaljena na Svjetlu sto nema pocetka” – pise o njima sv. Ivan Domascanin.

“Svjetlo bez pocetka” Sam je beskonacni Bog. A svaki Andjeo, pa tako i Andjeo cuvar, svijetlo je duhovno, nebesko bice koje stalno gleda Bozje lice uzivajuci u praiskonskoj Bozjoj blizini i prisutnosti. I nije to samo neko pobozno razmisljanje o Andjelima, vec ozbiljan nauk, koji se temelji na ugledu Svetoga pisma. Isus, govoreci o navodjenju na grijeh, kaze: “Pazite da ne prezrete ni jednoga od ovih malenih, jer Andjeli njihovi, kazem vam, na nebesima neprestano gledaju lice Oca Moga Nebeskog” (Mt 18,10).

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...