Blagdan Male Gospe

ruj 6, 2015 | Vijesti

IMG 20150907 212004-001Uočnica Maloj Gospi

Uoči  blagdana blagdana Male Gospe danas (7.) je u Vranjevu Selu slavljena misa, na kojoj se okupio znatan broj vjernika. Mnogi od njih iskoristili su lijepo vrijeme te hodočastili u čast Gospi, našoj nebeskoj  Majci.  Majci čiji je zagovor kod Boga toliko moćan, te, unatoč našoj ljudskoj nedostojnosti, često, upravo po njemu, bivamo uslišani, u svojim molitvama, kod našeg nebeskog Oca. Ona je ta čiji primjer treba slijediti svatko onaj tko želi živjeti dubinu vjere. Jedino tako je moguće ostvariti duševni mir, shvatiti prolaznost ovozemaljskog života i spremno dočekati vječnu radost u nebu – istaknuto je u propovijedi.  Ohrabreni time, zahvalni Bogu za još jedan lijep dan, dočekajmo radosni i Njen sutrašnji blagdan.

*Na sam blagdan Male Gospe (8.) misa u Vranjevu selu je u 10 sati, a večernja  misa u župnoj crkvi u 19 sati.