Svečano proslavljena Gospa od Zdravlja

kol 30, 2015 | Vijesti

Gospa-OK-OKjh Proslavljena Gospa od Zdravlja

Svečanim misnim slavljem u jedanaest sati, koje je, u koncelebraciji s više svećenika, predvodio don Ivo Šutalo, župnik župe Studenci, obilježen je blagdan zaštitnice naše župe – Gospa od Zdravlja.
U pozdravnom govoru župnik don Ivica istaknuo je osobitu radost činjenicom da se na misnom slavlju okupio veliki broj vjernika, pozdravio braću svećenike, te u ime župne zajednice, don Ivi predao prigodan poklon, podsjećajući pritom na njegov netom proslavljeni, jubilej dvadesetpet godina svećeništva.U propovijedi don Ivo naglasio je osobitu važnost duhovnog zdravlja, važnost očuvanja čistoće i radosti duše, te majčinsku ulogu koju u tome ima Gospa od Zdravlja.

Misno slavlje, na osobit način – svojom pjesmom uveličao je i župski zbor, kao i veliki broj ministranata. Njima, kao i svim ostalima, koji su doprinijeli da blagdan župne zaštitnice proteče na dostojanstven način, te okupljenim vjernicima, na kraju je, još jedanput zahvalio župnik don Ivica, poželjevši da dio današnjeg blagoslova, s radošću ponesu u svojim srcima.

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...