18.Nedjelja kroz godinu

kol 1, 2015 | Vijesti

kruh-zivota18.Nedjelja kroz godinu

Kada dakle mnoštvo vidje da ondje nema Isusa ni njegovih učenika, uđu u lađice i odu u Kafarnaum tražeći Isusa. Kad ga nađoše s onu stranu mora, rekoše mu: »Učitelju, kad si ovamo došao?« Isus im odgovori:

»Zaista, zaista, kažem vam:
Tražite me,ali ne stoga što vidjeste znamenja,nego stoga što ste jeli od onih kruhovai nasitili se.
Radite,ali ne za hranu propadljivu,nego za hranu koja ostaje za život vječni:
nju će vam dati Sin Čovječji jer njega Otac – Bog – opečati.« Rekoše mu dakle: »Što nam je činiti da bismo radili djela Božja?« Odgovori im Isus: »Djelo je Božje da vjerujete u onoga kojega je on poslao.« Rekoše mu onda: »Kakvo ti znamenje činiš da vidimo pa da ti vjerujemo? Koje je tvoje djelo? Očevi naši blagovaše manu u pustinji, kao što je pisano: Nahrani ih kruhom nebeskim.«Reče im Isus:»Zaista, zaista, kažem vam:nije vam Mojsije dao kruh s neba,nego Otac moj daje vam kruh s neba,kruh istinski;jer kruh je BožjiOnaj koji silazi s neba i daje život svijetu.« Rekoše mu nato: »Gospodine, daj nam uvijek toga kruha.« Reče im Isus: »Ja sam kruh života.Tko dolazi k meni,neće ogladnjeti;tko vjeruje u mene,neće ožednjeti nikada.