14. Nedjelja kroz godinu

srp 4, 2015 | Vijesti

iscs14. Nedjelja kroz godinu

I otišavši odande, dođe u svoj zavičaj. A doprate ga učenici. I kada dođe subota, poče učiti u sinagogi. I mnogi što su ga slušali preneraženi govorahu: »Odakle to ovome? Kakva li mu je mudrost dana? I kakva se to silna djela događaju po njegovim rukama? Nije li ovo drvodjelja, sin Marijin, i brat Jakovljev, i Josipov, i Judin, i Šimunov? I nisu li mu sestre ovdje među nama?« I sablažnjavahu se zbog njega.A Isus im govoraše: »Nije prorok bez časti doli u svom zavičaju i među rodbinom i u svom domu.« I ne mogaše ondje učiniti ni jedno čudo, osim što ozdravi nekoliko nemoćnika stavivši ruke na njih. I čudio se njihovoj nevjeri.Obilazio je selima uokolo i naučavao.

Gospodine, pomogni onima koji trpe zbog nerazumijevanja i tvrdoće srca svojih bližnjih: daj da im tvoja milosna ljubav bude utjeha u njihovim patnjama, molimo te! Gospodine, prosvijetli svojim Duhom, nas ovdje okupljene da znamo prepoznati i prihvatiti znakove tvoje dobrote koje nam šalješ preko naših bližnjih, molimo te!