Č. s. Anđelina Perić

lip 27, 2015 | Aktualne

Anđelina-Perić
Č. s. M. Anđelina Perić
 
Rođena je 23. listopada 1960. u Skoplju u obitelji Jakova i Jane r. Pašalić. Osnovnu je školu pohađala u Letnici, a studij, tijekom redovničke formacije, završila je na Katehetskom institutu. U družbu je stupila 20. kolovoza 1976. godine, a u novicijat 14. kolovoza 1978. Prve je zavjete položila 15. kolovoza 1980. godine u Sarajevu, a doživotne 15. kolovoza 1986. u Zagrebu, u samostanu u Kraljevcu. Služi se portugalskim jezikom. Djelovala je kao katehistica na Marindvoru u Sarajevu, Domaćinovićima, u Letnici od 1981. do 1989. godine te u Bosanskom Brodu do 1992. godine. Tada je otišla u Portugal i učila portugalski jezik. Poslije toga djelovala je u kući Vrhbosanske nadbiskupije te u Lugu-Brankovićima. Od 1998. godine djeluje kao katehistica u Voćinu, kamo su zbog ratnih neprilika preselili Hrvati iz Letnice i okolnih sela. Sestra Anđelina je zabilježila: «Rođena sam u brojnoj obitelji u kojoj ima jedanaestero djece. Imam sedam braće i četiri sestre od kojih je još jedna redovnica Služavka Malog Isusa s. M. Edita Perić. Sretna sam u svom redovničkom zvanju i molim Gospodina za svetu ustrajnost.» 
Č. s. Anđelina je u jesen 2014. kao katehistica i voditeljica crkvenih zborova premještena u župu Neum gdje sada djeluje.

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...