Č. s. Anđelina Perić

lip 27, 2015 | Aktualne

Anđelina-Perić
Č. s. M. Anđelina Perić
 
Rođena je 23. listopada 1960. u Skoplju u obitelji Jakova i Jane r. Pašalić. Osnovnu je školu pohađala u Letnici, a studij, tijekom redovničke formacije, završila je na Katehetskom institutu. U družbu je stupila 20. kolovoza 1976. godine, a u novicijat 14. kolovoza 1978. Prve je zavjete položila 15. kolovoza 1980. godine u Sarajevu, a doživotne 15. kolovoza 1986. u Zagrebu, u samostanu u Kraljevcu. Služi se portugalskim jezikom. Djelovala je kao katehistica na Marindvoru u Sarajevu, Domaćinovićima, u Letnici od 1981. do 1989. godine te u Bosanskom Brodu do 1992. godine. Tada je otišla u Portugal i učila portugalski jezik. Poslije toga djelovala je u kući Vrhbosanske nadbiskupije te u Lugu-Brankovićima. Od 1998. godine djeluje kao katehistica u Voćinu, kamo su zbog ratnih neprilika preselili Hrvati iz Letnice i okolnih sela. Sestra Anđelina je zabilježila: «Rođena sam u brojnoj obitelji u kojoj ima jedanaestero djece. Imam sedam braće i četiri sestre od kojih je još jedna redovnica Služavka Malog Isusa s. M. Edita Perić. Sretna sam u svom redovničkom zvanju i molim Gospodina za svetu ustrajnost.» 
Č. s. Anđelina je u jesen 2014. kao katehistica i voditeljica crkvenih zborova premještena u župu Neum gdje sada djeluje.