Uzašašće Gospodinovo -Spasovo

svi 14, 2015 | Vijesti

ascend41Uzašašće Gospodinovo -Spasovo


Današnji blagdan je blagdan Kristova Uzašašća  Gospodin se odvaja od ovoga svijeta i vraća se u svjetlo vječnoga Oca, u sferu u kojoj zemaljske sile nemaju nikakva utjecaja. Odvajanje od svijeta, započeto njegovom mukom, nastavljeno uskrsnućem, dovršava se uzašašćem na nebo. 
Uzašašće, ili Spasovo kako ovaj blagdan naš narod češće naziva, drugi je Uskrs, četrdeset dana nakon onog prvog.

Broj četrdeset koji se često u Bibliji spominje, u ovom kontekstu označuje ispunjenje Kristova djelovanja ovdje na zemlji kao Bogočovjeka, raspetog na križ da otkupi nas slabe na grijeh. Četrdeset se je dana Krist ukazivao svojim učenicima, bio je vidljiv, iako uskrsnuo, sa svim svojim krvavim ranama, njihovim ljudskim očima.