2. Uskrsna nedjelja

tra 10, 2015 | Vijesti

bozansko2. Uskrsna nedjelja: 

NEDJELJA BOŽJEG MILOSRĐA

NEKA REKNE DOM IZRAELOV:

»VJEČNA JE LJUBAV NJEGOVA!«

PS 118,2-4.16-18.22-24

Psalam 118. može se nazvati „Uskrsni Psalam.“ Uskrs je prekretnica ljudskoga života. Bog u nepokolebljivoj svojoj ljubavi, kroz smrt i uskrsnuće svoga Sina, unosi veliku novost u život svakoga čovjeka, svega stvorenja. Božja ljubav je vječna: „Vječna je ljubav njegova!…Gospodnja se proslavi desnica! Ne, umrijeti neću, nego živjeti…“ Krist umrije na križu, ali uskrsnu u vječni život, a s njim i mi: „Kaznom teškom kaznio me Gospodin, ali me smrti ne preda.“ Bog još nije rekao svoju konačnu riječ, riječ života vječnoga, uskrsnoga. Stih o Kamenu,.. „što ga odbaciše graditelji postade kamen zaglavni“ – vrlo je važan za cijelo čovječanstvo: Krist je kamen temeljac njegova Božjega svijeta. Pjevajmo ovaj Psalam kao svoje sadašnje i konačno uskrsno iskustvo.

Tekst o svetici Božjeg milosrđa, sv. Faustini Kowalskoj pročitajte u rubrici Mladi ili klikom na link OVDJE.

 

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...