Pasija u Neumu

tra 18, 2014 | Vijesti

Pasija-1-WPasija u Neumu

 Na Veliko ponedjejak (da ne bi bilo kolizije sa obredima svetopg Trodnevlja) neumski  su mladi, u organizaciji Marija Solde, uprizorili uživo Muku po Mateju. Angažirano je pedestak mladića, djevojaka, ljudi, žena i djece koji su odreda vrhunski i osobno proživljeno odglumili svoje uloge. Kroz proteklo vrijeme izradili su uspješno sve uniforme: Isusa, apostola, Velikih svećenika i njihovih stražara, židovske dječice, Pilata i rimskih vojnika, Majke Isusove, Ivana, Petra, Jude, Veronike, Šimuna Cirenca, Barabe, obojice razbojnika, plačućih žena, rulje koja je vikala, židovske dječice koja se bezbrižno igraju pred sudnicom….. Dvor Velikog Svećenika i Pilatovu sudnicu vjerno su napravljeni…. isto tako osim uniformi i naoružanjaizrađeni su  također i drugi rekviziti…  Isusa je odglumio poznati pjevač duhovnih pjesama Antonio Tkalec, a sve su ostalo bili Neumljani.. Pasiju je gledalo, bolje reći proživljavalo, oko 1000 vjernika. Koliko je uprizorenje bilo uspješno najbolje svjedoči apsolutna tišina pa i suze gledatelja. Bila je ovo doista prava duhovna korizmena obnova……  Sve je završilo dirljivom scenom Isusova uskrsnuća…

Pasija-3-WPasija-2-W