SVIJEĆNICA

sij 28, 2012 | Vijesti

SvijenicaPRIKAZANJE GOSPODINOVO 
SVIJEĆNICA

Posljednjih godina se u našoj crkvi vrlo svečano slavi blagdan Gospodinova Prikazanja – Svijećnica. Iako nije zapovjedna svetkoviaa, večernja misa se održava u krcatoj crkvi uz vrlo lijep obred. Poslije mise čitavo mnoštvo pristupi i strpljivo čeka red “grličanja”, blagoslov grla po zagovoru sv. Vlahe Blaža. Ponesite svijeće, zaštićene da nam ne oštete klupe i pod crkve!!

SvijenicaPotičemo posjetitelje naše stranice da u rubrici PASTORAL-KATEHEZA-KATMA mogu redovito pratiti kratke životopise i poticajne misli o svecima prema kalendaru svakog tjedna od naše domaće novinarke. Članci su ne samo zanimljivi nego i poticajni te prema tomu i vrlo korisni!

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...