BOGOJAVLJENJE

sij 3, 2012 | Vijesti

BOGOJAVLJENJE- SVETA TRI KRALJA – VODOKRŠTE

    Tri-Kralja U petak je svetkovina Bogojavljenje – Sveta tri Kralja – ili, pučki naziv Vodokršte. Glavno mmisno slavlje u župi je pučka misa u 1100 kad će biti blagoslov vode i soli.Bit će i kratka večernja sv,. misa u 1700 sati bez blagoslova vode i soli, ali će, koji nisu mogli biti do podne na misi, moći uzeti ispred oltara već blagoslovljene vode i soli. Budući da u Dužima neke obitelji osobito slavbe blagdan, Bogojavljenja bit će i tamo sv. misa u 900 sat O blagdanima ovog vremena pročitajte: PASTORAL-KATEHEZA-KATMA
 

      Tri-KraljaBudući da se – prema običaju – okupi mnoštvo vjernog puka koje ne može stati u crkvu, bit će postavljen i vanjski razglas, ali molimo sve da se ipak nekako proguraju u crkvu na dostojnije slavljenje ovog svetog otajstva!  
     Uz ove blagoslovine povezane su molitve Crkve pa ih držite na dostojnom mjestu u klući.
     I u Dužima će biti misa sa obredom blagoslova vode i soli jer starije osobe nisu u stanju doći u župnu crkvu gdje se to po zakonu obavlja.-Detalj iz neumskih jaslica