BOGOJAVLJENJE

sij 3, 2012 | Vijesti

BOGOJAVLJENJE- SVETA TRI KRALJA – VODOKRŠTE

    Tri-Kralja U petak je svetkovina Bogojavljenje – Sveta tri Kralja – ili, pučki naziv Vodokršte. Glavno mmisno slavlje u župi je pučka misa u 1100 kad će biti blagoslov vode i soli.Bit će i kratka večernja sv,. misa u 1700 sati bez blagoslova vode i soli, ali će, koji nisu mogli biti do podne na misi, moći uzeti ispred oltara već blagoslovljene vode i soli. Budući da u Dužima neke obitelji osobito slavbe blagdan, Bogojavljenja bit će i tamo sv. misa u 900 sat O blagdanima ovog vremena pročitajte: PASTORAL-KATEHEZA-KATMA
 

      Tri-KraljaBudući da se – prema običaju – okupi mnoštvo vjernog puka koje ne može stati u crkvu, bit će postavljen i vanjski razglas, ali molimo sve da se ipak nekako proguraju u crkvu na dostojnije slavljenje ovog svetog otajstva!  
     Uz ove blagoslovine povezane su molitve Crkve pa ih držite na dostojnom mjestu u klući.
     I u Dužima će biti misa sa obredom blagoslova vode i soli jer starije osobe nisu u stanju doći u župnu crkvu gdje se to po zakonu obavlja.-Detalj iz neumskih jaslica

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...