Župni oglasi

Nedjelja 18. prosinca

ŽUPNI  OGLASI  19.- 25. prosinca 2011.

     U petak 23. prosinca naši mladi izvesti  u 2000 sati jednosatni božićni program u kome će prizati drevne hrvatske katoličke božične običaje. Za svaku pohvalu. Stariji će sigurno uživati u uspomenama, a mladi će upoznati i zavoljeti svoje korijene! Dođite! Budući da u petak još uvijek idu u školu, moralo se uzeti kao termin 2000 sati., nadamo se da nije prekasno.

     U subotu 24. prosinca je Badnji dan, misa je zornica u 600 sati. Večernje mise iznimno ne može biti. Hvala svima koji se već godinama pridržavaju crkvenog propisa da se u crkveno dvorište ne unose nikakve eksplozivne stvari.
    
     Iduće nedjelje je zapovjedna svetkovina Rođenja Gospodinova – Božić. Sv. mise počinju misom ponoćkom u 2400 sata, a prije ponoćke će od 2300 sata naši mladi izvesti uobičajeni prigodni, ovaj put osvježeni,  božićni program.
     Na sam dan Božića pučka misa je u 900 sati i misa u 1100 sati. Po običaju večernje mise na Božić nema radi posjete prijateljima i rodbini, kako u susjedstvu tako i po selima porijekla neumskog puka.
    
     Ispovijed stare i nemoćne čeljadi po župi je u ponedjeljak počevši od 800 sati. Jedan svećenik počinje s Ilijina Polja preko Duži, Mečinka, Vranjeva Sela, Starog Neuma i ulica u Starim Zidinama, a drugi s magistrale preko Dubrovačke,  Stepinčeve, Gospe od Zdravlja, Neretvanske pa onda ispod magistrale. Koji prije stigne oko 1100 sati bit će na Kamenicama. Neki su već prijavili nove doseljene stare i bolesne, a još uvijek to mogu učiniti koji nisu.

     Kroz tjedan su do subote  večernje mise u 1700 sati, bit će ovim rasporedom:

Ponedjeljak (19):   Za p. Lazu i ostale sv. pok., n. Nikica Noković
                              Za p. Vinka Bošković, n. Marica Marković sa ob.
                             Za p. Vladu Martić, n. ob. Mustapić

Utoakj. (20):         Za p. Nikicu, Janju i Vidu Krešić, n. Andrija
                             Za p. Nedjeljku Matić, n. sin Dragan

Srijeda (21):          Za p. Stjepana Bačić, n. Nada Obradović
                             Za p. Stjepana Bačić, n. sin Pero sa obitelji

Četvrtak  (22):       Za p. Janka, n. Senka Šutalo
                             Za p. Janju Leženić, n. obitelj

Petak (23):            Za p. Anicu Biokšić, n. kći Vesna Pavlović sa ob.
                             Za p. Žarka Tomić, n. supruga Stana

Subota. (24):          Crkva u 600:         Za p. Stojana i Katu, n. č. s. Mercedes

Nedjeljaa (25):      Ponoćka:               Za p. Juru, n. kći Tonka Perić sa ob
                                                           Za p. Martina Perić, n. Ivan sa ob.
                              Crkva u 900:         Za p. č. s. Ilinku Raguž, n. brat Blaško
                               Duži: u 900           Za pok. Matu Katić, n. majka Rosa
                               Crkva u 1100:      Za p. Miru Džono, n. Ilinka sa ob

    

(Eventualne nejasnoće i primjedbe možete uputiti na tel. 880-048 ili mobilni: 063 350-188. Također i na e-mail: don.ivica.puljic@tel.net.ba)