Nedjelja 18. prosinca

pro 16, 2011 | Župni oglasi

ŽUPNI  OGLASI  19.- 25. prosinca 2011.

     U petak 23. prosinca naši mladi izvesti  u 2000 sati jednosatni božićni program u kome će prizati drevne hrvatske katoličke božične običaje. Za svaku pohvalu. Stariji će sigurno uživati u uspomenama, a mladi će upoznati i zavoljeti svoje korijene! Dođite! Budući da u petak još uvijek idu u školu, moralo se uzeti kao termin 2000 sati., nadamo se da nije prekasno.

     U subotu 24. prosinca je Badnji dan, misa je zornica u 600 sati. Večernje mise iznimno ne može biti. Hvala svima koji se već godinama pridržavaju crkvenog propisa da se u crkveno dvorište ne unose nikakve eksplozivne stvari.
    
     Iduće nedjelje je zapovjedna svetkovina Rođenja Gospodinova – Božić. Sv. mise počinju misom ponoćkom u 2400 sata, a prije ponoćke će od 2300 sata naši mladi izvesti uobičajeni prigodni, ovaj put osvježeni,  božićni program.
     Na sam dan Božića pučka misa je u 900 sati i misa u 1100 sati. Po običaju večernje mise na Božić nema radi posjete prijateljima i rodbini, kako u susjedstvu tako i po selima porijekla neumskog puka.
    
     Ispovijed stare i nemoćne čeljadi po župi je u ponedjeljak počevši od 800 sati. Jedan svećenik počinje s Ilijina Polja preko Duži, Mečinka, Vranjeva Sela, Starog Neuma i ulica u Starim Zidinama, a drugi s magistrale preko Dubrovačke,  Stepinčeve, Gospe od Zdravlja, Neretvanske pa onda ispod magistrale. Koji prije stigne oko 1100 sati bit će na Kamenicama. Neki su već prijavili nove doseljene stare i bolesne, a još uvijek to mogu učiniti koji nisu.

     Kroz tjedan su do subote  večernje mise u 1700 sati, bit će ovim rasporedom:

Ponedjeljak (19):   Za p. Lazu i ostale sv. pok., n. Nikica Noković
                              Za p. Vinka Bošković, n. Marica Marković sa ob.
                             Za p. Vladu Martić, n. ob. Mustapić

Utoakj. (20):         Za p. Nikicu, Janju i Vidu Krešić, n. Andrija
                             Za p. Nedjeljku Matić, n. sin Dragan

Srijeda (21):          Za p. Stjepana Bačić, n. Nada Obradović
                             Za p. Stjepana Bačić, n. sin Pero sa obitelji

Četvrtak  (22):       Za p. Janka, n. Senka Šutalo
                             Za p. Janju Leženić, n. obitelj

Petak (23):            Za p. Anicu Biokšić, n. kći Vesna Pavlović sa ob.
                             Za p. Žarka Tomić, n. supruga Stana

Subota. (24):          Crkva u 600:         Za p. Stojana i Katu, n. č. s. Mercedes

Nedjeljaa (25):      Ponoćka:               Za p. Juru, n. kći Tonka Perić sa ob
                                                           Za p. Martina Perić, n. Ivan sa ob.
                              Crkva u 900:         Za p. č. s. Ilinku Raguž, n. brat Blaško
                               Duži: u 900           Za pok. Matu Katić, n. majka Rosa
                               Crkva u 1100:      Za p. Miru Džono, n. Ilinka sa ob

    

(Eventualne nejasnoće i primjedbe možete uputiti na tel. 880-048 ili mobilni: 063 350-188. Također i na e-mail: don.ivica.puljic@tel.net.ba)


Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...