SVETI NIKOLA

pro 3, 2011 | Vijesti

Sv.-NikolaSVETI NIKOLA  – LJUBITELJ MLADIH
 
Zaštitnik je putnika (zoveno sveti  Nikola Putnik) i pomoraca… ,U našoj široj okolici se slavi ga Hotanj, Donji Zelenikovac, Previš,Međugorje… –Osobito su uz njega vezani maleni. Oni kojima se to baš ne sviđa pokušali su ga zamijeniti i s nekakvim “Djedom Mrazom”, pa i nesuvislim nazivom “Djed Božićnjak”. Sveti Nikola je doista spašavajući dječicu postao njihov ljubimac. Maleni, ne zaboravite osim cipela za darove ni molitvu  za puno vrijednije stvari: njegov zagovor za vaš sretan životni put…

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...