ŠARAJIĆA PEĆ – ZANEMARENA LJEPOTA

lis 25, 2011 | Zanimljivosti

ŠARAJIĆA  PEĆ(INA) – ZANEMARENA LJEPOTICA!

arajia-2-w

U naerajina-03-02-Wšem bližem susjedstvu na području gradačke župe  nedaleko zaseoka Za Prašnom Glavicom  nalazi se zadivljujuća prirodna ljepota zvana Šarajića ili Šerajića Peć ili Pećina.Veliki kameni most i dvije pećine doista su očaravajući – a zanemareni!   Prije dubrovačkog potresa (1667.), kažu. bila je jedna cjelina. Danas se odmah pri dolasku jasno razlikuju dva njezina dijela. Prvi je veliki kameni most koji je nastao kada je jedan dio pećine u potresu propukao. To zdanje Božje prirode svakog će posjetioca oduševiti.Drugi dio je velika pećina koja je poprilično ravna poda. Sve do novijeg vremena mladež župe Graca znala je na ovom mjestu u vrelim ljetnim mjesecima igrati nogomet na ugodnoj temperaturi.  A postoji i treći dio do koga se može samo ljestvama doprijeti. Taman je i poprilično vlažan. Ne bi trebalo mnogo truda ni sredstava da se ova ljepota iskoristi u turističkoj promidžbi Neuma…

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...