Nikola Nino Buconji

lis 16, 2011 | Vijesti

Buconji-2    NEUMLJANIN NIKOLA NINO BUCONJIĆ

Iz tiska je izišla knjiga o hrvatskom književniku, etnografu, folkloristi i historiografu Neumljaninu Nikoli Nini Buconjiću.  Riječ je o radovima VI neretvanskog književnog, znanstvenog i kulturnog ussreta. Urednik je i pisac predgovor umorni pregalac na kulturnom polju našeg šireg okruja Stjepan Šešelj. Objavljeni su radovi dvadesetak uglednih autora te prertisak nekih Buconjićevcih djela. U Neumu je odlučeno podići spomenik ovom vrijednom sugrađanininu kojom će prigodom knjiga biti i prezentirana našoj javnosti..

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...