CRKVA SV. ANTE (ŠIMUNA I STJEPANA)

lis 15, 2011 | Crkve i kapelice

CRKVA SV. ANTE -SV. STJEPANA I SV. ŠIMUNSv-Ante-crteA
 
Sc-Ante-2004-02
 
Crkva u Starom Neumu sagrađena je 1904. godine. Po neuspjelom osnutku župe 1921. služila je kratko kao župna crkva. Godine 1944. stradala je od eksplozije municije koja je u njuoj držana.  Obnovljena je 1958. godiner te opet prigodom jubileja 2004. godine. Sv. mise, po starom običaju, dok je Neum bio u sastavu župe Gradac slavile su se drugi dan Božića i uskrsa. Tako se u crkvi osim sv. Ante svečenoa slavi i sv. Stjepan. Svečano se slavi sv. Šimun apostol kao zaštitnik neumskih obitelji.

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...