Fontana

lis 15, 2011 | Fontana

Fontana-2FONTANA GOSPE OD ZDRAVLJA
 
     U crkvenom dvorištu pred samom crkvom Gospe od Zdravlja podignuta je 2004. god.  Gospina fontana. Biskup  mons. Ratko Perić ju je blagoslovio pod večernjom sv. misom 30. rujna, uoči listopadske pobožnosti Gospine krunice, uz prigodni program. U projektiranju je osobito zaslužan projektant Stanislav Kale.
     Betonske radove izveo je Ivica Martić.
     Kamenorezačke radove obavila je firma Mišković iz Imotice, a fontanu obložio Ivica Matić.
     Struju u fontanu uveo je Jozo Lovrić, a vodoinstalaciju Šćepo Džono.
     Pumu je iz Švicarske donio Tomislav Marić
     Kip na stupcu je odljev Gospina kipa u crkvi koga je svojevremeno župi, uz druge vrijednosti, darovao naš misionar u Njemačkoj don Mile Miljko.
     Pred kipom se često mogu vidjeti kako grupe tako i pojedinci uronjeni u molitvu i razmatranje…
 

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...