Duži

lis 15, 2011 | Groblja

DuiGROBLJA U DUŽIMA
 
Suvremeno groblje u Dužima nije odviše staro. Duževci skupa sa stanovnicima svojih zaseoka Mečinka i Rudine dogovorno su napravili zanimljivo rješenje: s južne strane crkve podijelili su lokacije i napravili grobnice sa jedinstvenim središnjim spomenikom. Vremenom su se javile nove potrebe pa su iza ovog reda grobnica kopane nove grobnice novih ukopnika. Međutim i to je bilo malo pa su se počele kopati grobnioce i sa sjeverne strane crkve s odlukom da ne smiju prijeći liniju crkve. Prije nekoliko godina groblje uređeno, dvorište crkve popločano…Dui-staro-W
Staro duževsko groblje je smješteno uz cestu iz Duži u pravcu Blaca  Zanimljivog je oblika što je uvjetovao položaj između ceste i stijena s južne strane. Tako je dugačko i do pedeset metara a usko kojih desetak metara. Više se u ovo groblje nitko ne ukapa, ali ga vijernici u osobito uz Dušni dan pohađaju te kite grobovr.

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...