Dračevice

lis 15, 2011 | Groblja

DVA GROBLJA U DRAČEVICAMA

Ljiljania-g-W1. Donje Dračevice

Groblje u Donjim Dračevicama, smješteno uz put prema Redžinu Polju i Babinu Dolu, sigurno je veoma staro. Naime, usred groblja nalazi se jedan srednjovjekovni stećak-ploča. .U ovo se groblje donedavno ukopavali Ljiljanići koji ovdje imaju i vrlo lijepe i skupe grobnice. U novije vrijeme neki od njih prenose posmrtne ostatke svojih pokojnika u neumsko novo groblje.

Matia-g-2-W2. Gornje Dračevice.

Uz put prema Donji Dračevicama nalazise  groblje u koje se ukapaju Raiči. I ono je, po svemu sudeći, vrlo staro. Osobito to dokazuje naziv “Matića groblje” a Matića u Dračevicama odavno nema. I jedna se gradina u Vukovu klancu uove “Matića Gradina”
Jedan grob se nalazi i u pristranku sjeverno od puta Brestica – Dračebvice na prostoru koji pripada Dračevicama, a o kome ima predaja čiji je.

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...