Don Šimun Pavlović

lis 15, 2011 | U prošlosti

Don Šimun –  Šimee Pavlović

     Sin je Bože i Ljubice r. Puljić, s Krajsela, župa Rotimlja. Rođen je 1. rujna 1949. u Rotimlji. Zaređen je za svećenika Trebinjske biskupije u Prenju, 1. srpnja 1973. godine. Bio je duhovni pomoćnik u župi Studenci te poslije prvog neumskog župnika don Ante Ivančića preuzeo župu Neum. Isttakao se u izgradnji bivše  župske kuće u Dubrovačkoj ulici (nekad: Stolački Put). Godf.  1978.  odlazi u Beograd a iz Beograda konačno u Zagreb gdje aktivno radi i u nekim crkvenim službama. Vodio je udruženje Kolping te predavao vjeronauk u školama. Trenutno vodi „Udrugu Hrvata istočne Hercegovine“.
     (čekamo podrobnije podatke osobito o djelovanju u župi)

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...