DONJI KLEK

lis 15, 2011 | Crkve i kapelice

KlekSVETI TRIPUN
U DONJEM KLEKU
Godine 2000. u Donjem Kleku kod groblja na brežuljku  pod starim selom Vlado Krmek dao je lokaciju za izgradnju seoske kapelice – crkvice. Mještani su ponajviše svojim radom i vlastitim materijalnim sredstvima pristupili gradnji. Nije bilo lako, sve je trebalo na leđima iznijeti na brežuljak do koga nije bilo cestovnog pristupa. Crkvica je uspješno dovršena, župa je poklonila zvono. Misa se slavi na sv. Tripuna te prigodom Dušnog dana i sprovoda. Nije dovršena.
IZ VREMENA IZGRADNJE...Radovi-donji-Klek
     Malo je tko s toliko ljubavi pristupio izgradnji svoje crkve kao narod u Donjem Kleku! Mlo ihz je a crkva na brijegu, nema pristupa ni s koje strane osim uskim stazama… Sve je trebalo iznijeti na leđima: cement, pjesak, vodu, elemente, crijep, građu… Mnoi s ove fotografije već su u Kraljevstvu Božjem primili nagradu za svoju ljubav prema Bogu…