Crkvice

lis 15, 2011 | Groblja

Groblje-CrkviceGROBLJA U CRKVICAMA
 
Crkvice su danas zapravo najstariji dio Neuma. Stara kuća pločara još je uzgor. Područje često zovu i Papića Vala po rodu Papić (dvije kuće) koji jedino danas u njima obitava. Na Papića posjedu staro je njihovo groblje u koje se više ne ukapaju nego u neumskom groblju. Postoji i jedan križ teško dostupan u dnu vale. Negdje u gornjem dijelu vale moralo bi biti Leženića groblje, što tzreba istražiti. Naime 1763. imamo upis u gradačkim maticama umrlih kako je u Crkvicama pokopan po vlastitoj volji na svojoj zemlji Filip Leženić

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...