Svetkovina Duha Svetoga

lip 10, 2011 | Župni oglasi

 SVETKOVINA DUHA SVETOGA

(12. lipnja 2011.)

          Iduće nedjelje je svetkovina Presv. Trojstvo,  raspored svetih m isa redoviti:pučka u 900, misa mladih u 1100 i večernja u 1930 sati.Večeras u 1900 sati je i misa uočnica u crkvi sv. Ante u Groblju, Stari Neum,s prigodom za ispovijed pola sata ranije, tj. od 1830 sati.

         U ponedjeljak je sv. Ante , misa u groblju u 1100 i u crkvi u 1930 sati.

         Srijeda, petak i subota su kvatreni dani.

        VAŽNA OBAVIJEST: Tijekom cijele sezone možete s Vašim gostima posjetiti MUZEJ I GALERIJU u prostorijama ispod crkve između pučke mise i mise mladih, tj. oko 0930 do 1100 sati!

        Posjet MUZEJU I GALERIJI za goste moguć je inače svakim radnim danom od ponedjeljka do petka od 1630 do 1930 sati! Vanredni termin može se također za grupe ugovoriti na slijedeće telefone::  (00387)    063 726-218       ili      (00385)     0989384909.      Inforamcije se mogu dobiti i na fiksni telefon: –387 36 880-048.

       

Narod-u-cr-01-W

           KROZ TJEDAN su večernje mise u 1930 sati, bit će ovim rasporedom:

Ponedjeljak (13):   Stari Neum: za pokojne u groblju i sve koji slave blagdan

Utorak (14):          Za p-g Ivu Putica, n. sin Tiho sa ob.
                             Za p. Božu Krmek, n. obitelj
Srijeda (15):          Za p. Miška Raguž, n. Ivanka Knežević
                             Mara Buconjiić za svoje pokojne

Četvrtak (16):        Jozo Ljiljanić za svoje pokojne
                             Za p. Matu Kralj i Anu Matić, n. Jadranka i Mila
Petak (17):            Mato Ljiljanić za svoje pokojne
                             Danica Ljiljanić za svoje pokojne

Subota (18):          Duži 900:     Za p-u Vinku, n. kći Draženka Batinović
                            Crkva:         Stana Menalo za pokojne
                                                 Za p. Mandu, n. Vicko Jogunica

Nedjelja (19):       U 900:          Za p. Ivku Lovrić, n. obitelj
                           U 1100:         Za  Anu – Anku Matić, n. Dragan
                            U 1930:       Z a   n a r o d

          Sakrament svete ženidbe po zakonima svete Crkve žele sklopiti:
DARIO MATIĆ, sin Markov i Ljube r. Matić  –   i
MARTINA MILAT, kći Brankova i Kristine r. Matić
                                   
                Darovatelji za zvonik – crkvene objekte od zadnjeg čitanja:
200,- maraka: Svatovi Josipa Šutalo
50,- eura: Obitelj Vidić

         Krizmanike  će biskup (ili zamjenik)  ispitivati 15. lipnja u srijedu 1700 sati, obavezno je prisustvovanje, sve drugo treba odgoditi, koji ne dođu ili ne polože ići će kasnije u Mostar na ispit.
         Obavještavamo zbor AMICUS da dođu na sastanak u subotu  18. lipnbja u 1000 sati u župnu crkvu radi važnog dogovora!

        Ovih dana je u Gospodinu preminuo naš župljanin MIRO (MIOSLAV) ŠIMIĆ.   – Pomolimo se za pokoj njegove duše: Oče naš… Zdravo Marijo… Pokoj vječni… Duša njegova. i duše svih vjernih mrtvih po milosrđu Božjem počivale u miru! – Sprovod u petak 10. lipnja u 1800 sati, a misa zadužnica u župnoj crkvi u subotu 11. lipnja u 1930 sati.

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...