Zbor AMICUS

ožu 5, 2011 | Zborovi

Godine 2009. u župi Gospe od Zdravlja je krenuo novi projekt pod vodstvom Maria Solde koji je okupio djecu i mlade iz župe i utemeljio novi zbor pod nazivom Amicus, što na latinskom znači prijatelj. Zbor broji između 20-25 članova, a svatko tko ima želju i volju može doći i sudjelovati na probama koje se održavaju svake subote u 10h. Također želimo istaknuti kako zbor Amicus nije klasični pjevački zbor koji izvodi samo duhovne pjesme, nego u svom sastavu ima i glumce, i slikare, i još mnoge druge članove koji na svakojake načine pridonose radu zbora Amicus. Od svog utemeljenja zbor je već otpjevao nekoliko nedjeljnih misnih slavlja, a posebno treba istaknuti prvi veliki koncert koji je održan 23. travnja 2010 godine. Zbor je tom prilikom otpjevao oko dvadeset pjesama, a u nekim pjesmama su im se pridružili i gosti Zorica Pavlović, Marin Previšić, klapa Neum i Martin Prkačin. Koncert se održao u crkvi Gospe od Zdravlja.

Ovih dana zbor je u velikim pripremama, jer organizira i božićni mjuzikl koji će izvesti na zadnju nedjelju došašća. Nakon božićnih blagdana zbor već ima pripremljen novi projekt, a to je koncert slijedeće godine oko Uskrsa na kojem će izvoditi pjesme iz animiranih filmova, te još mnoge poznate svjetske hitove.

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...