Klapa Neum

sij 9, 2011 | Klapa Neum

Klapa „Neum“ – Neum

Godine 2006. s radom je počela mlada neumska klapa sastavljena ponajviše od članova koji su već dugi niz godina pjevali u raznim vokalno instrumentalnim sastavima u župi Gospe od Zdravlja u Neumu. Uz veliku pomoć našeg župnika don Ivice Puljića i kapelana don Slavena Ćorića već dugi niz godina u župi Gospe od Zdravlja u Neumu se gaji ljubav prema glazbi i radu s mladima, pa stoga i ne čudi veliki broj mladih i djece koji sudjeluju u misnim slavljima sa pjesmom. Iz takvog jednog ozračja je nastala i naša klapa koja njeguje kako duhovnu tako i tradicionlnu klapsku pjesmu. Glazbeni voditelj klape je Mario Soldo. U početnom sastavu klapu je činilo osam članova, četiri muška i četiri ženska vokala i tako smo djelovali oko godinu dana da bi kasnije neki članovi zbog svog školovanja na fakultetu odustali od daljnjeg pjevanja u klapi.

Danas  klapa Neum u ovom sastavu djeluje oko dvije godine i broji devet članova od čega imamo osam ženskih i jedan muški vokal. Osim brojnih nastupa na lokalnim priredbama i svečanostima, te nedjeljnim misnim slavljim klapa je nastupala i na mnogim smotrama klapa, zatim smo gostovali u brojnim župama na misnim slavljima. Klapa Neum je 2009 nastupila i na IV Bonofestu, festivalu duhovne glazbe koji se održava u Vukovaru. Također možemo izdvojiti i nastup na 12. Papafestu u Solinu gdje smo nastupili kao VIS Gospa od Zdravlja te tako predstavili župu. Po prvi put organizirala i smotru dalmatinskih klapa u Neumu koja se održala u kolovozu 2009 godine,  a na kojoj su nastupile mnogobrojne klape kako iz Hercegovine tako i iz Dalmacije. Isto to smo ponovili i u kolovozu 2010. godine i s time smo jako ponosni. Klapa i dalje jako puno radi i očekuju je mnogobrojni nastupi kako u župi tako i na mnogim drugim festivalima i susretima klapa.

Klapa Neum

Voditelj klape: Mario Soldo

U klapi pjevaju:

Sopran 1:         Zorica Pavlović
Sopran 2:         Danijela Matić i Ivana Raič
Prvi alt:             Andrea Sentić, Mirjam Previšić
Drugi alt            Maja Sentić, Monika Kuzman, Dragica Raič