Klapa Neum

sij 9, 2011 | Klapa Neum

Klapa „Neum“ – Neum

Godine 2006. s radom je počela mlada neumska klapa sastavljena ponajviše od članova koji su već dugi niz godina pjevali u raznim vokalno instrumentalnim sastavima u župi Gospe od Zdravlja u Neumu. Uz veliku pomoć našeg župnika don Ivice Puljića i kapelana don Slavena Ćorića već dugi niz godina u župi Gospe od Zdravlja u Neumu se gaji ljubav prema glazbi i radu s mladima, pa stoga i ne čudi veliki broj mladih i djece koji sudjeluju u misnim slavljima sa pjesmom. Iz takvog jednog ozračja je nastala i naša klapa koja njeguje kako duhovnu tako i tradicionlnu klapsku pjesmu. Glazbeni voditelj klape je Mario Soldo. U početnom sastavu klapu je činilo osam članova, četiri muška i četiri ženska vokala i tako smo djelovali oko godinu dana da bi kasnije neki članovi zbog svog školovanja na fakultetu odustali od daljnjeg pjevanja u klapi.

Danas  klapa Neum u ovom sastavu djeluje oko dvije godine i broji devet članova od čega imamo osam ženskih i jedan muški vokal. Osim brojnih nastupa na lokalnim priredbama i svečanostima, te nedjeljnim misnim slavljim klapa je nastupala i na mnogim smotrama klapa, zatim smo gostovali u brojnim župama na misnim slavljima. Klapa Neum je 2009 nastupila i na IV Bonofestu, festivalu duhovne glazbe koji se održava u Vukovaru. Također možemo izdvojiti i nastup na 12. Papafestu u Solinu gdje smo nastupili kao VIS Gospa od Zdravlja te tako predstavili župu. Po prvi put organizirala i smotru dalmatinskih klapa u Neumu koja se održala u kolovozu 2009 godine,  a na kojoj su nastupile mnogobrojne klape kako iz Hercegovine tako i iz Dalmacije. Isto to smo ponovili i u kolovozu 2010. godine i s time smo jako ponosni. Klapa i dalje jako puno radi i očekuju je mnogobrojni nastupi kako u župi tako i na mnogim drugim festivalima i susretima klapa.

Klapa Neum

Voditelj klape: Mario Soldo

U klapi pjevaju:

Sopran 1:         Zorica Pavlović
Sopran 2:         Danijela Matić i Ivana Raič
Prvi alt:             Andrea Sentić, Mirjam Previšić
Drugi alt            Maja Sentić, Monika Kuzman, Dragica Raič

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...