don Boško Obradović

sij 3, 2011 | U prošlosti

Boško je rođen 2. siječnja 1949. u župi Hrasno u Hercegovini. S obitelji je odselio u Jakšić, Slavonska Požega, 1961. Don Boško ObradovićSjemenišnu je gimnaziju pohađao u Dubrovniku (1964.-68.), filozofsko-teološki studij u Splitu (1968.-1974.) s prekidom vojne službe u Kraljevu (1968.-69.).

Zaredio ga je za svećenika s ostalih šest kolega biskup Petar Čule u Pologu, 29. lipnja 1974.

Odmah nakon Mlade mise učenjem talijanskoga jezika u Torinu i engleskoga u Londonu pripremao se za misijski rad u Tanzaniji u koju je stupio 2. rujna 1976. Nakon pola godine studija domaćega jezika swahilija započeo je misijskim poslanjem koje je zdušno i neprekidno obavljao do 1999. godine. Na poziv biskupa iz Mostara vratio se u domovinu. Najprije je proveo dvije godine u Neumu, zatim dvije godine kao župnik u Rotimlji.

Na vlastitu molbu biskup mu je omogućio povratak u Tanzaniju na daljnje tri godine, ali ga je prije vremena bolest vratila na liječenje u Zagreb, u siječnju 2005. Don Boško je bio tih misionar, uzoran i vjeran svećenik, s pavlovskim pouzdanjem: „Sve mogu u onome koji me jača“, kako se svojim mladomisničkim geslom i nadahnjivao u svome misijskom djelu.

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...