don Boško Obradović

sij 3, 2011 | U prošlosti

Boško je rođen 2. siječnja 1949. u župi Hrasno u Hercegovini. S obitelji je odselio u Jakšić, Slavonska Požega, 1961. Don Boško ObradovićSjemenišnu je gimnaziju pohađao u Dubrovniku (1964.-68.), filozofsko-teološki studij u Splitu (1968.-1974.) s prekidom vojne službe u Kraljevu (1968.-69.).

Zaredio ga je za svećenika s ostalih šest kolega biskup Petar Čule u Pologu, 29. lipnja 1974.

Odmah nakon Mlade mise učenjem talijanskoga jezika u Torinu i engleskoga u Londonu pripremao se za misijski rad u Tanzaniji u koju je stupio 2. rujna 1976. Nakon pola godine studija domaćega jezika swahilija započeo je misijskim poslanjem koje je zdušno i neprekidno obavljao do 1999. godine. Na poziv biskupa iz Mostara vratio se u domovinu. Najprije je proveo dvije godine u Neumu, zatim dvije godine kao župnik u Rotimlji.

Na vlastitu molbu biskup mu je omogućio povratak u Tanzaniju na daljnje tri godine, ali ga je prije vremena bolest vratila na liječenje u Zagreb, u siječnju 2005. Don Boško je bio tih misionar, uzoran i vjeran svećenik, s pavlovskim pouzdanjem: „Sve mogu u onome koji me jača“, kako se svojim mladomisničkim geslom i nadahnjivao u svome misijskom djelu.