don Slaven Ćorić

srp 14, 2010 | U prošlosti

Don Slaven je rođen u župi Kruševo kod Mostara 20. 4. 1971. od oca Stipe i majke Nedjeljke r. Marijanović. Don Slaven ĆorićOsnovnu školu pohađao je u Kruševu od 1977.-1985., srednju u sjemenišnoj gimnaziji u Dubrovniku 1985.-1989.

Filozofsko – teološki studij je počeo u Sarajevo 1989. godine a završio u Zagrebu 1996. godine. Diplomirao je na Katoličkom Bogoslovnom Fakultetu u Zagrebu 1996. s diplomskom radnjom: “Kristova supstancijalna prisutnost u sklopu otajstva Euharistije”.

Za đakona je zaređen na Aladinićima 23. 2. 1997., a za svećenika u Kruševu 30. 8. 1997. Đakonsko i prezbitersko ređenje podijelio mu je biskup Ratko Perić.

Don Slaven je pastoralno djelovao kao župni vikar u župi sv. Matej u Mostaru 1997.-1998., u Neum 1998.-1999. (do veljače). Bio je privremeni župni upravitelj u Jablanici (od veljače) 1999.-2001. Nakon Jablanice ponovno dolazi u Neum za župskog vikara, i u Neumu djeluje do 2009. godine. Iz Neuma odlazi u jesen 2009. godine u župu Sutinu – Rakitno gdje djeluje kao župni uravitelj župe Sutina.

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...