Tamburaški orkestar Neum

velj 25, 2010 | Vijesti

TamburasiTamburaški orkestar Neum

Prije nešto više od 25 godina u općini Neum je osnovan Tamburaški orkestar koji je radio pod palicom profesora Ajdukovića iz Dubrovnika.Koliko smo doznali orkestar je radio vrlo dobro pa su nastupali na mnogobrojnim priredbama širom Bosne i Hercegovine, ali i Njemačke.                       

No, slijedom okolnosti koje su nastupile 90-ih godina i rata koji je zahvatio cijelu državu pa tako i Neum došlo je do prestanka rada orkestra. Danas nakon toliko godina u Neumu je ponovno pokrenut tamburaški orkestar koji je i prošle godine u Ministarstvu registriran kao udruga građana. Ovih dana je napokon pokrenuta i škola tambure koju vodi Mario Soldo, ujedno i osnivač udruge „Tamburaški orkestar Neum“. U prvu generaciju upisano je 25 djece koja dva puta tjedno, ponedjeljkom i srijedom, dolaze na sate tambure u Osnovnu školu kardinala Stepinca u Neumu.  Što se tiče instrumenata kojima se sada raspolaže, to su sve instrumenti koji su privremeno posuđeni od bivših generacija koje su svirale, a u planu je nabavka cijelog kontigenta instrumenata tako da svako dijete koje je upisano u školu tambure ima i svoj vlastiti instrument. Preko raznih donacija, sponzora i članarina u dogledno vrijeme planiramo popuniti cijeli orkestar. Također se preko ove udruge planira ponovno pokrenuti i puhački orkestar koji je također djelovao na području općine Neum. Za to već postoje instrumenti, samo je potrebno riješiti sve oko organizacije i angažmana profesora koji bi podučavao, te bi ukoliko se stvari poslože mogao sa radom krenuti i puhački orkestar.

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...