Održan koncert zbora Amicus

velj 25, 2010 | Vijesti

amicus 1Održan koncert zbora Amicus u župnoj crkvi

U nedjelju 5. lipnja 2011 godine u župnoj crkvi Gospe od Zdravlja u Neumu održan je drugi samostalni koncert zbora Amicus i njihovih gostiju. Koncert je započeo iza večernje svete mise u 2030h i u 2 sata koncerta zbor i gosti su izveli mnoge duhovne i svjetovne skladbe.

Koncert je započeo govorom župnika don Ivice Puljića koji je istaknuo kako je ovo velika stvar za župu i mlade i da ih treba potaknuti i podržati u svemu. Nakon govora uslijedile su nekolike pjesme zbora poput Iznad svih, Naš bog je velik, Spasenja moć. Tu večer na koncertu su pored zbora Amicus nastupili i ostali sastavi koji djeluju u župi. Prvi gosti su bili VIS-ovi Rafael i Angelus koji su izveli svoje autorske pjesme s kojima su nastupili na festivalu PMI u Odžaku krajem travnja ove godine. Zatim su svoj nastup odradile Zorica Pavlović i Ivana Raič koje su otpjevale Ave Mariu. Tijekom koncerta većina pjesama je svirana u živo sa instrumentima. Na klaviru je svirao Mario Soldo, ritam gitare Mato Raič i Andrea Sentić i na bas gitari Josip Kriste. Poseban nastup imao je sastav Zvijezda Mora koji ove godine obilježava 10 godina od svog osnutka i tom prilikom su izveli četiri skladbe. Poseban emotivni trenutak se dogodio kad je Zvijezda Mora izvela pjesmu Ozdravi mi ti i ujedno je posvetila Karli, bolesnoj djevojčici iz naše župe koja je trenutno na liječenju u Zagrebu. Zadnji gosti večeri su bili Marin Previšić koji je sa zborom pjevao pjesmu Pred tvojim vratima, a nakon njegova nastupa uslijedila je klapa Neum. Izvela je skladbu O Bože hvala ti i Divici Mariji. Zadnju pjesmu večeri zbor i gosti su zajedno izveli i zapjevali Hercegovina u srcu.

{rokbox album=|Amicus| title=|Koncert zbora Amicus| size=|600 450|}images/stories/vijesti/Koncert_zbora_Amicus/amicus 1.jpg{/rokbox}{rokbox album=|Amicus| title=|Koncert zbora Amicus| size=|600 450|}images/stories/vijesti/Koncert_zbora_Amicus/amicus 2.jpg{/rokbox}{rokbox album=|Amicus| title=|Koncert zbora Amicus| size=|600 450|}images/stories/vijesti/Koncert_zbora_Amicus/amicus 3.jpg{/rokbox}{rokbox album=|Amicus| title=|Koncert zbora Amicus| size=|600 450|}images/stories/vijesti/Koncert_zbora_Amicus/amicus 4.jpg{/rokbox}{rokbox album=|Amicus| title=|Koncert zbora Amicus| size=|600 450|}images/stories/vijesti/Koncert_zbora_Amicus/amicus 5.jpg{/rokbox}{rokbox album=|Amicus| title=|Koncert zbora Amicus| size=|600 450|}images/stories/vijesti/Koncert_zbora_Amicus/amicus 6.jpg{/rokbox}{rokbox album=|Amicus| title=|Koncert zbora Amicus| size=|600 450|}images/stories/vijesti/Koncert_zbora_Amicus/amicus 7.jpg{/rokbox}{rokbox album=|Amicus| title=|Koncert zbora Amicus| size=|600 450|}images/stories/vijesti/Koncert_zbora_Amicus/amicus 8.jpg{/rokbox}{rokbox album=|Amicus| title=|Koncert zbora Amicus| size=|600 450|}images/stories/vijesti/Koncert_zbora_Amicus/amicus 9.jpg{/rokbox}{rokbox album=|Amicus| title=|Koncert zbora Amicus| size=|600 450|}images/stories/vijesti/Koncert_zbora_Amicus/amicus 10.jpg{/rokbox}{rokbox album=|Amicus| title=|Koncert zbora Amicus| size=|600 450|}images/stories/vijesti/Koncert_zbora_Amicus/amicus 11.jpg{/rokbox}{rokbox album=|Amicus| title=|Koncert zbora Amicus| size=|600 450|}images/stories/vijesti/Koncert_zbora_Amicus/amicus 12.jpg{/rokbox}{rokbox album=|Amicus| title=|Koncert zbora Amicus| size=|600 450|}images/stories/vijesti/Koncert_zbora_Amicus/amicus 13.jpg{/rokbox}{rokbox album=|Amicus| title=|Koncert zbora Amicus| size=|600 450|}images/stories/vijesti/Koncert_zbora_Amicus/amicus 14.jpg{/rokbox}{rokbox album=|Amicus| title=|Koncert zbora Amicus| size=|600 450|}images/stories/vijesti/Koncert_zbora_Amicus/amicus 15.jpg{/rokbox}{rokbox album=|Amicus| title=|Koncert zbora Amicus| size=|600 450|}images/stories/vijesti/Koncert_zbora_Amicus/amicus 16.jpg{/rokbox}{rokbox album=|Amicus| title=|Koncert zbora Amicus| size=|600 450|}images/stories/vijesti/Koncert_zbora_Amicus/amicus 17.jpg{/rokbox}{rokbox album=|Amicus| title=|Koncert zbora Amicus| size=|600 450|}images/stories/vijesti/Koncert_zbora_Amicus/amicus 18.jpg{/rokbox}{rokbox album=|Amicus| title=|Koncert zbora Amicus| size=|600 450|}images/stories/vijesti/Koncert_zbora_Amicus/amicus 19.jpg{/rokbox}