Proslava blagdana Svetog Ante

velj 25, 2010 | Vijesti

Sv_AnteProslava blagdana Svetog Ante
Malo je svetaca u katoličkoj Crkvi, po kojima je Bog tvorio tolika i tako vanredna čudesa kao što je tvorio po sv. Anti i na njegov zagovor. Sv. Ante proživio je svoju mladost u Portugalu i nije se bavio učenjem jezika. Ipak je u svojim propovijedima tako lijepo govorio talijanski i francuski te se činilo, da je te jezike učio od mladosti.

Jedna gospođa je jednom željela slušati propovijedi sv. Ante, a to joj nije dozvolio njezin opaki muž. Ona ode na gornji kat na prozor i tu je čula propovijed posve jasno, iako je sv. Ante propovijedao cio sat daleko. Kad je to kazala svome mužu i on se svojim ušima o tome osvjedočio, obrati se i rado je slušao riječ Božju.

Dragi župljani, pozivamo vas na dostojnu proslavu blagdana svetog Ante koja se svake godine upriličuje u crkvi Svetog Ante u Starom Neumu.

Program proslave blagdana Svetog Ante:

Nedjelja 12. lipnja

–  1830 sati: PRIGODA ZA SVETU ISPOVIJED

–  1900 sati: MISA UOČNICA

–  1930 sati: MISA U ŽUPNOJ CRKVI

Ponedjeljak 13. lipnja

–  1030 sati: PRIGODA ZA SVETU ISPOVIJED

          –  1100 sati: PUČKA MISA U CRKVI SV. ANTE

–  1930 sati: MISA U ŽUPNOJ CRKVI